Porsche 911 Turbo S (992)

Nowy Porsche 911 Turbo S
Nowy Porsche 911 Turbo S

Nowy Porsche 911 Turbo S (992) zaskoczył nawet wytrawnych koneserów. Rozwija szybkość maksymalną podczas gdy jego poprzednicy – 330 km/h, jednakże niechybnie nikt nie będzie z tego powodu narzekał. Nadal są owo jedne z najszybszych samochodów świata a najszybsze w historii marki. Zwróćmy niemniej uwagę na przyśpieszenie. Udało się uzyskać dziewiczy rekord pośród modeli Porsche 911. Samochód rozwija prędkość od 0 do 100 km/h w ciągu ledwo 2,7 s. Aż o 0,2 sekundy mniej aniżeli poprzednik. Do 200 km/h przyspiesza w 8,9 s.

Warto przyjrzeć się jego parametrom technicznym, które sprawiają, iż jest nie lecz nadzwyczaj szybki, tymczasem trwały. Precyzyjne amortyzatory pozwalają na lepszą kontrolę powyżej pojazdem. Co czyni jazdę bardziej płynną oraz bezpieczniejszą. Samochód posiada podnieta na czwórka koła.

Ceramiczno-kompozytowe tarcze hamulcowe mają średnicę 420 mm. Ogumienie jest mieszane. Tylne są szersze natomiast mają większą średnicę aniżeli przednie.

Zaletą Porsche 911 Turbo S jest korzystanie spośród elementów aktywnej aerodynamiki. Oznacza to lepszą adaptację aż do konkretnej sytuacji w czasie jazdy. Podczas rozwijania większych prędkości wysuwa się dodatkowo aż do góry skrzydło, znajdujące się z tyłu samochodu (tryby sport oraz sport plus). Można również użyć trybu mokrego (wet mode), gwoli lepszej przyczepności do mokrych nawierzchni.

Porsche 911 Turbo S (992) posiada wszystkie zalety poprzedników, toż daje nowe odczuwanie ekstremalnych prędkości. To prawdziwa perełka między samochodów sportowych.